Britský eurokomisař podá demisi. Nemůžu pokračovat, jako kdyby se nic nestalo, vzkázal

Britský eurokomisař Jonathan Hill odchází z funkce. Hill to oznámil v prohlášení v reakci na negativní výsledek britského referenda o dalším členství Británie v Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský eurokomisař Jonathan Hill oznámil, že složí funkci.jpeg | Zdroj: ČTK

Hill měl v Komisi na starosti finanční služby - tedy oblast, která byla pro Británii vzhledem k velikosti londýnské City klíčová. Pracoval třeba na projektu unie kapitálových trhů, která měla zjednodušit financování pro desítky tisíc evropských firem.

To by mohlo významně podpořit ekonomický růst a zaměstnanost. Hillovy kompetence v Komisi převezme lotyšský zástupce Valdis Dombrovskis.

Žádná nostalgie. Odchod Britů z EU by měl začít co nejdřív, myslí si zakládající šestka unie

Číst článek

Hill po referendu čelil výzvám k rezignaci, protože by se vzhledem k významu finančních služeb pro Británii mohl dostat do střetu zájmů.

Hill podle deníku The Guardian prohlásil, že by nebylo správné, aby ve své práci pokračoval, jako kdyby se tento týden nic nestalo. Sám by si podle deníku přál jiný výsledek referenda.

„Přišel jsem do Bruselu jako někdo, kdo podporoval kampaň proti britskému přijeti eura. I přes různé frustrace bylo naše členství skvělé jak pro naši ekonomii, tak pozici ve světě. Nyní musíme pracovat na nových vztazích s Evropou tak, aby byly co nejlepší,“ citoval Hilla list The Guardian.

ČRo, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme