Britský expremiér Tony Blair obhájil před komisí vazby na Ruperta Murdocha

Bývalý britský ministerský předseda Tony Blair suverénně ustál vystoupení před vyšetřovací komisí soudce Levesona. Dokázal obhájit své vazby s Rupertem Murdochem a prohlásil, že se stali blízkými přáteli až poté, co Blair opustil premiérské křeslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý britský premiér Tony Blaire vypovídal před vyšetřovací komisí | Zdroj: Reuters

Vyšetřovací komise lorda Levesona se snaží vnést světlo do případů nelegálních odposlechů a vazeb mezi politiky a médii.

Podle Blaira vrcholní politici raději nechtějí riskovat útoky sdělovacích prostředků, které by jim zkomplikovaly vládnutí. S mediálními magnáty jsou raději zadobře a bojí se proti nim vytáhnout do boje.

Blair dokonce během slyšení přešel do protiútoku a nařkl média z organizované kampaně proti své ženě Cherie. Některá média prý vyloženě zneužila své moci k nepřátelskému chování vůči Blairově rodině.

Cherie Blairová během posledních pěti let zvažovala nebo skutečně podnikla právní kroky proti novinovým článkům hned ve 30 případech.

Podle většiny komentářů zvládl Blair vystoupení před komisí lorda Levesona bravurně a jeden z nejčtenějších bloggerů na internetových stránkách Daily Telegraphu dokonce napsal, že mu „komise zobala z ruky“.

Jiří Hošek, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme