Britský expremiér Tony Blair vstoupil do římskokatolické církve

Bývalý premiér Tony Blair konvertoval k římskokatolické víře. V sobotu se poprvé zúčastnil svatého přijímání na soukromé mši v rezidenci kardinála Cormaca Murphyho O'Connora v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Foto: Pavel Novák

Bývalý premiér se až doposud hlásil k anglikánské konfesi, ale už dvacet let chodí na římskokatolické bohoslužby po boku manželky Cherie, která je katolička. Dohady o jeho záměru konvertovat kolovaly už nějakou dobu. Zasvěcení pozorovatelé zaznamenávají, že Blair s konverzí čekal na období po odchodu z úřadu, protože kdyby rozhodnutí učinil během svého premiérství, mohly mu z toho vzniknout problémy.

Někteří kritici však poukazují na určité nesrovnalosti, například na Blairovy střety s nejvyššími představiteli římskokatolické církve v minulosti. Vatikán byl vždy tvrdě proti jeho podpoře války v Iráku a nesouhlasil ani s jeho postojem k civilnímu partnerství mezi osobami stejného pohlaví.

Milan Kocourek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme