Britský královský pár je v USA, prince Williama přijal prezident Obama

Nadšené uvítání čekalo v New Yorku britský královský pár, prince Williama a vévodkyni Catherine. Jejich newyorští obdivovatelé se neváhali vydat i přes chladné počasí do tlačenice před hotel na Manhattanu. Princ William mezitím vyrazil do amerického hlavního města, v Bílém domě ho přijal prezident Barack Obama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Barack Obama přijal prince Williama v Oválné pracovně Bílého domu | Zdroj: Reuters

Princ William s vévodkyní mají ve Spojených státech velmi nabitý program.

Po setkání s prezidentem Obamou má následník britského trůnu vystoupit na konferenci proti korupci a lovu ohrožených zvířat, kterou hostí Světová banka.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jakým zájmem Američané sledují návštěvu britského královského páru, přiblížila zpravodajka Lenka Kabrhelová

Pytláctví je jedním z problémů, na které se princ William zaměřuje dlouhodobě. Už před rokem založil organizaci, která spojuje úsilí několika velkých dobročinných organizací.

Čeká se, že princ bude v tomto směru kritický. Chce poukázat na to, že kvůli nelegálnímu obchodu s rohy nosorožců a sloními kly jsou některé živočišné druhy před vymřením, a navrhnout konkrétní plány, jak zamezit pytlákům zamezit v obchodování.

Královský pár ale bude mít na programu i oddechovější témata. Během třídenní cesty má prý navštívit i basketbalový zápas NBA.

Příznivci prince Williama a vévodkyni Catherine přivítali s nadšením a také americká média návštěvu pozorně sledují. Na druhou stranu mnozí Američané považují královskou rodinu za přežitek nebo rovnou za nespravedlnost, že se někdo rodí s takovými privilegii.

Princ William s vévodkyní Kate přijíždějí do hoteu Carlyle v New Yorku | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme