Britský královský pár je v USA, prince Williama přijal prezident Obama

Nadšené uvítání čekalo v New Yorku britský královský pár, prince Williama a vévodkyni Catherine. Jejich newyorští obdivovatelé se neváhali vydat i přes chladné počasí do tlačenice před hotel na Manhattanu. Princ William mezitím vyrazil do amerického hlavního města, v Bílém domě ho přijal prezident Barack Obama.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Barack Obama přijal prince Williama v Oválné pracovně Bílého domu

Prezident Barack Obama přijal prince Williama v Oválné pracovně Bílého domu | Zdroj: Reuters

Princ William s vévodkyní mají ve Spojených státech velmi nabitý program.

Po setkání s prezidentem Obamou má následník britského trůnu vystoupit na konferenci proti korupci a lovu ohrožených zvířat, kterou hostí Světová banka.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jakým zájmem Američané sledují návštěvu britského královského páru, přiblížila zpravodajka Lenka Kabrhelová

Pytláctví je jedním z problémů, na které se princ William zaměřuje dlouhodobě. Už před rokem založil organizaci, která spojuje úsilí několika velkých dobročinných organizací.

Čeká se, že princ bude v tomto směru kritický. Chce poukázat na to, že kvůli nelegálnímu obchodu s rohy nosorožců a sloními kly jsou některé živočišné druhy před vymřením, a navrhnout konkrétní plány, jak zamezit pytlákům zamezit v obchodování.

Královský pár ale bude mít na programu i oddechovější témata. Během třídenní cesty má prý navštívit i basketbalový zápas NBA.

Příznivci prince Williama a vévodkyni Catherine přivítali s nadšením a také americká média návštěvu pozorně sledují. Na druhou stranu mnozí Američané považují královskou rodinu za přežitek nebo rovnou za nespravedlnost, že se někdo rodí s takovými privilegii.

Princ William s vévodkyní Kate přijíždějí do hoteu Carlyle v New Yorku | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme