Britský ministr Blunkett rezignoval - podruhé během necelého roku

Z britské vlády Tonyho Blaira odstoupil ministr práce a pro důchody David Blunkett, a to již podruhé v necelém roce. Ve zdůvodnění rozhodnutí odstoupit z funkce přiznal, že porušil pravidlo o postupu bývalého ministra po odchodu z vlády v loňském roce, když přijal místo ředitele ve firmě zabývající se DNA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Blunkett | Zdroj: ČTK

Současně vyjádřil hluboké politování nad tím, že zkomplikoval situaci premiéru Blairovi. Premiér sám v parlamentním prohlášení označil Blunketta za slušného a čestného muže. Podle vůdce konzervativní opozice Michaela Howarda tato epizoda svědčí o krvácení premiérovy autority.

Poprvé David Blunkett odstoupil z funkce ministra vnitra téměř před rokem, kdy byl obviněn, že jeho úřad urychlil vyřizování žádosti o vstupní vízum pro chůvu jeho milenky. Jméno Blunkettova nástupce má být oznámeno ještě dnes.

Loni jako ministr vnitra doplatil na milostnou aféru s vdanou ženou, se kterou měl dítě. Za to, že trval na svých rodičovských právech, pomstychtivá milenka odhalila, že jeho úřad se zajímal o udělení povolení k trvalému pobytu filipínské chůvě jejích dětí.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme