Britský ministr Blunkett rezignoval - podruhé během necelého roku

Z britské vlády Tonyho Blaira odstoupil ministr práce a pro důchody David Blunkett, a to již podruhé v necelém roce. Ve zdůvodnění rozhodnutí odstoupit z funkce přiznal, že porušil pravidlo o postupu bývalého ministra po odchodu z vlády v loňském roce, když přijal místo ředitele ve firmě zabývající se DNA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Blunkett | Foto: ČTK/AP

Současně vyjádřil hluboké politování nad tím, že zkomplikoval situaci premiéru Blairovi. Premiér sám v parlamentním prohlášení označil Blunketta za slušného a čestného muže. Podle vůdce konzervativní opozice Michaela Howarda tato epizoda svědčí o krvácení premiérovy autority.

Poprvé David Blunkett odstoupil z funkce ministra vnitra téměř před rokem, kdy byl obviněn, že jeho úřad urychlil vyřizování žádosti o vstupní vízum pro chůvu jeho milenky. Jméno Blunkettova nástupce má být oznámeno ještě dnes.

Loni jako ministr vnitra doplatil na milostnou aféru s vdanou ženou, se kterou měl dítě. Za to, že trval na svých rodičovských právech, pomstychtivá milenka odhalila, že jeho úřad se zajímal o udělení povolení k trvalému pobytu filipínské chůvě jejích dětí.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme