Britský ministr financí obhajoval okolnosti prodeje televize BSkyB

Jako naprostý nesmysl odmítl britský ministr financí George Osborne teorii o spiknutí s cílem prodat televizi BSkyB Rupertu Murdochovi. Osborne to řekl před vyšetřovací komisí lorda Levesona, která prověřuje mimo jiné i styky Murdocha s britskými politickými špičkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr financí George Osborne | Foto: Reuters

„Nabídka Murdochova News Corpu ve výši 8 miliard liber na převzetí televize byla politickou nepříjemností,“ prohlásil Osborne.

Osborne uvedl, že neví, jaký měli na celou věc názor premiér Cameron a ministr kultury Hunt, který čelí podezření, že Murdochovi nadržoval.

George Osborne také obhajoval obsazení postu mluvčího vlády kontroverzním Andym Coulsonem. Ten, jak se později ukázalo, byl jednou z hlavních postav skandálu kolem nelegálních odposlechů organizovaných bulvárním listem News of the World.

Byl to právě Osborne, kdo Coulsonovo angažování doporučil. Dnes budou před Levesonovou komisí svědčit ex-premiér John Major a vůdce opozice Ed Miliband.

Jiří Hošek, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme