Britský ministr kultury bude obhajovat kontakty s Murdochovým mediálním koncernem

Britský ministr kultury Jeremy Hunt dnes bude vypovídat před Levesonovou komisí. Ta vyšetřuje kauzu s odposlechy v rámci mediální skupiny Ruperta Murdocha. Právě Huntův úřad měl mít s koncernem blízké vztahy. A tato skutečnost by podle ostrovních médií mohla dát ministrově kariéře ve vládě stopku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeremy Hunt | Zdroj: Reuters

A to nejspíš bez ohledu na to, jak se mladý politik bude před Levesonovou komisí hájit. Důkazy totiž naznačují, že Hunt a jeho nejbližší spolupracovníci měli Murdochovi pomáhat ve snaze získat rozhodující podíl v televizi BSkyB. Sám ministr pak navíc neřekl úplnou pravdu na půdě Dolní sněmovny.

Jeremy Hunt bude muset vysvětlit, jaké pokyny udělil svému zvláštnímu poradci Adamu Smithovi, který byl se společností News Corporation v mimořádně čilém styku. Smith už minulý měsíc rezignoval a podobný osud pravděpodobně čeká i Hunta. Ten se ale dosud těší podpoře premiéra Davida Camerona.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme