Deset dní izolace pro vedení britské obrany. Po setkání s generálem Carterem hrozí nákaza koronavirem

Britský ministr obrany Ben Wallace a šest nejvyšších představitelů ozbrojených sil země jdou na deset dní do izolace po setkání s náčelníkem generálního štábu, který měl pozitivní test na koronavirus, uvedl v pondělí server BBC News. Karanténa britského vojenského velení přichází jen den po nálezu složky s tajnými dokumenty na autobusové zastávce v hrabství Kent.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedle ministra míří do izolace také šéfové námořnictva, letectva a strategického velení. | Foto: Johan Nilsson | Zdroj: TT News Agency/Reuters

Vedle ministra míří do izolace také šéfové námořnictva, letectva a strategického velení. Všichni se ve čtvrtek setkali s generálem Nickem Carterem, který měl v pátek pozitivní test na koronavirus, informoval server BBC news.

Lidé si mohou změnit termín druhé dávky vakcíny Pfizer, oznámil Vojtěch. Rozmezí je až 8 dnů

Číst článek

Na rizikový kontakt je upozornila trasovací aplikace britského zdravotnického systému NHS. O víkendu již byli v karanténě a čekali na vlastní výsledky PCR testů.

„Náčelník generálního štábu měl pozitivní výsledek při pravidelném testu na covid-19. Kolegové, kteří s ním byli minulý týden na schůzce, včetně ministra, se v souladu s vládními pokyny izolují,“ uvedlo ministerstvo obrany v neděli večer v oficiálním prohlášení a zdůraznilo, že během schůzky všichni účastníci dodržovali bezpečné rozestupy.

Na autobusové zastávce v anglickém hrabství Kent se v neděli našla složka tajných dokumentů britského ministerstva obrany.

Obsahovala detailní vojenské informace o britském torpédoborci Defender a o možné reakci Ruska na jeho proplutí poblíž Krymu. Vláda již začala případ vyšetřovat. O nálezu tajných materiálů informovala stanice BBC, jíž dokumenty předal jejich nálezce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme