Britský ministr obrany rezignoval. Byl pod tlakem kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování

Britský ministr obrany sir Michael Fallon rezignoval na svůj post, informovala o tom BBC a SkyNews, informaci následně potvrdilo i tiskové oddělení ministerstva. Fallon čelil nátlaku kvůli skandálu obtěžování rozhlasové moderátorky. V minulosti byl také několikrát kritizován kvůli problémům se zbrojními zakázkami.

Londýn (Aktualizováno: 21:21 1. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sir Michael Fallon, britský ministr obrany. | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Fallon v rezignaci zaslané premiérce Theresa Mayové uvedl, že jeho jednání v minulosti mohlo spadnout pod standardy očekávané od úřadu britského ministerstva obrany. Podle SkyNews šlo o jedno z nejtěžších rozhodnutí v profesním životě ministra.

Před několika dny upozornila britská média, že Fallon v roce 2002 sáhl při večeři rozhlasové moderátorce na koleno. Fallon se podle mluvčího ale za incident již omluvil. Moderátorka na svém twitteru uvedla, že považuje celou událost za uzavřenou.

Moderátorka Julia Hartley-Brewerová ve středu na twitteru také uvedla, že pochybuje o tom, že by Fallonova rezignace mohla souviset s její patnáct let starou kauzou.

Premiérka Mayová rezignaci Fallona přijala a poděkovala mu za dlouholetou kariéru, kterou absolvoval pod vedením čtyř různých premiérů.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme