Britský nálet údajně poškodil největší ropná pole v Libyi

Britský nálet údajně poškodil největší ropná pole v Libyi i ropovod, který dopravuje vytěženou surovinu do přístavu. Tvrdí to představitel libyjské vlády Muammara Kaddáfího, která čelí jak leteckým útokům západních spojenců, tak ozbrojenému odporu rebelů z východu země. Podle zástupce ministra zahraničí Khaleda Kaima britský nálet taky zabil tři příslušníky ostrahy ropného komplexu a další zaměstnance zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropný terminál v Libyi | Zdroj: Reuters

Severoatlantická aliance potvrdila, že po určitém útlumu znovu zintenzivňuje vzdušné údery proti ozbrojeným silám Kaddáfího režimu, které mají chránit libyjské civilisty, hlavně ve městě Misuráta, které kontrolují povstalci. Kaddáfího vojáci ji ale obléhají a ostřelují.

Spojené státy zopakovaly výzvu, aby Muammar Kaddáfí rezignoval a odešel do exilu. Přímo v Tripolisu se s libyjským diktátorem snaží sejít bývalý republikánský člen Kongresu Curt Weldon.

Jan Prokeš, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme