Britský parlament čelí kybernetickému útoku, terčem jsou e-mailové účty zákonodárců

Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Někdo se pokusil vniknout do osobních účtů, sdělil v sobotu BBC zdroj z Dolní sněmovny. Kvůli snaze o vyřešení problému v sobotu zákonodárci přišli o vzdálený přístup do své elektronické pošty, informovala agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Někdo se pokusil vniknout do osobních počítačových účtů. (Ilustrační snímek) | Foto: Lewis Ngugi | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Deník The Telegraph napsal, že zákonodárci byli upozorněni na hackerský útok už v pátek a v sobotu nemají přístup do svých e-mailových účtů.

Mluvčí Dolní sněmovny podle BBC potvrdila, že parlament odhalil „neoprávněné pokusy o přístup k parlamentním uživatelským účtům“ a že přerušení přístupu k e-mailům je důsledkem snahy o vyřešení problému.

„Pokračujeme ve vyšetřování tohoto incidentu a podnikáme další opatření na zabezpečení počítačové sítě ve spolupráci s Národním centrem kybernetické bezpečnosti,“ uvedla mluvčí. Cílem je podle ní ochránit účty zákonodárců i zaměstnanců parlamentu.

V květnu ochromil kybernetický útok britské nemocnice spadající pod Národní zdravotní službu (NHS).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme