Britský parlament čelí kybernetickému útoku, terčem jsou e-mailové účty zákonodárců

Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Někdo se pokusil vniknout do osobních účtů, sdělil v sobotu BBC zdroj z Dolní sněmovny. Kvůli snaze o vyřešení problému v sobotu zákonodárci přišli o vzdálený přístup do své elektronické pošty, informovala agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku se šíří vir Emotet prostřednictvím spamu s tematikou koronaviru. (Ilustrační snímek) | Foto: Lewis Ngugi | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Deník The Telegraph napsal, že zákonodárci byli upozorněni na hackerský útok už v pátek a v sobotu nemají přístup do svých e-mailových účtů.

Mluvčí Dolní sněmovny podle BBC potvrdila, že parlament odhalil „neoprávněné pokusy o přístup k parlamentním uživatelským účtům“ a že přerušení přístupu k e-mailům je důsledkem snahy o vyřešení problému.

„Pokračujeme ve vyšetřování tohoto incidentu a podnikáme další opatření na zabezpečení počítačové sítě ve spolupráci s Národním centrem kybernetické bezpečnosti,“ uvedla mluvčí. Cílem je podle ní ochránit účty zákonodárců i zaměstnanců parlamentu.

V květnu ochromil kybernetický útok britské nemocnice spadající pod Národní zdravotní službu (NHS).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme