Britský parlament zřídí komisi, která bude vyšetřovat obvinění ze sexuálního obtěžování

V britském parlamentu vznikne nezávislý orgán, který se bude v budoucnu zabývat případnými obviněními ze sexuálního obtěžování. Dohodli se na tom lídři všech parlamentních stran. Opatření přichází po skandálu, kdy některé zaměstnankyně Westminsteru obvinily ze sexuálních útoků několik desítek poslanců.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova britského parlamentu | Foto: flickr.com, CC BY-SA 2.0, Hernán Piñera | Zdroj: Flickr

„Chci, aby lidé, kteří pracují v parlamentu, věděli, že pokud k něčemu podobnému dojde, mají se kam s důvěrou obrátit.  Že všechna obvinění budou férově prošetřena," uvedla premiérka Mayová.

Zároveň dodala, že řada obvinění, která se v posledních dnech dostala na její stůl, nebyla zveřejněna.

Britský ministr obrany rezignoval. Byl pod tlakem kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování

Číst článek

Naznačila, že se mohou týkat ministra obrany Michaela Fallona, který odstoupil minulý týden. V posledních dnech čelil nátlaku kvůli skandálu obtěžování rozhlasové moderátorky, které měl roce 2002 sáhnout při večeři na koleno.

Samotná moderátorka zpochybnila, že by Fallonova rezignace měla souviset s patnáct let starou kauzu. Ministr byl v minulosti také několikrát kritizován kvůli problémům se zbrojními zakázkami.

Vznik nezávislé komise podpořily všechny politické strany. Šéf opozičních labouristů Corbyn navrhuje, aby po každých volbách prošli poslanci školením o právech zaměstnanců. Poslanci, a nikoliv Westminster, totiž zaměstnávají asistentky a sekretářky.

Jaromír Marek, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme