Britský populista Farage by pustil děti imigrantů do státních škol až po pěti letech

S dosud možná nejradikálnějším návrhem, jak omezit počet přistěhovalců mířících do Británie, přišel tamní populista Nigel Farage. Předseda euroskeptické strany UKIP navrhuje, aby děti nových imigrantů nesměly pět let od příjezdu do země chodit do britských státních škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigel Farage, předseda euroskeptické strany UKIP | Zdroj: Reuters

Předseda strany, která balancuje na hraně xenofobie, si představuje, že by děti přistěhovalců chodily do soukromých škol. Ty jsou ale i na britské poměry mimořádně drahé a jen málokdo si je může dovolit.

Farage podle Guardianu zdůrazňuje, že jde zatím o jeho soukromý názor. Populistický politik žádá, aby se na imigranty nevztahovaly výhody britského sociálního systému, bezplatného zdravotnictví a teď ani školství.

Řada britských vzdělávacích institucí na prvních stupních se teď potýká s velkým náporem dětí z ciziny. Podle odborníků jsou ale pro školy obohacením a zpravidla patří k vůbec nejlepším žákům.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme