Britský premiér Cameron čelí kritice kvůli kontaktům na vedoucí pracovníky Murdochova koncernu

Britská vláda odmítá, že by měla blízko k tiskovému magnátovi Rupertu Murdochovi. Britská média si totiž v souvislostí s kauzou nelegálních odposlechů všímají i premiéra Davida Camerona. Šéf britské diplomacie William Hague ale dal najevo, že ve stycích mezi vládními představiteli s činiteli Murdochovy společnosti nevidí nic divného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

David Cameron se sešel s vedoucími pracovníky News International v posledních 15 měsících celkem šestadvacetkrát. A bývalého šéfredaktora listu News of the World Andyho Coulsona, který působil jako jeho tiskový mluvčí, ale musel z funkce kvůli skandálu odposlechů odstoupit, premiér hostil ve svém venkovském sídle Chequers dva měsíce po jeho rezignaci.

Podle názoru mediálního mluvčího Ivana Lewise tento postup svědčí o nedostatečné soudnosti premiéra. Bývalý vicepremiér lord Prescott Camerona obvinil, že je příliš nabalen do Murdochových operací. Ale ministr zahraničí William Hague premiéra hájí. Řekl, že pozvání Coulsona do Chequersu je dokladem pozitivní stránky premiérova charakteru.

Milan Kocourek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme