Švédsko 3:6 Česko

Britský premiér Cameron představil novou strategii boje proti extremismu

Britská vláda má nový pětiletý plán boje proti extremismu ve své zemi. Premiér David Cameron dnes představil některé jeho body. Strategie počítá například s prevencí radikalizace mezi mladými Brity a jejich ochranou před islámskými radikály.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

„Islámští extremisté jsou ti, kteří rozdělují muslimy na dobré a špatné. Vnucují ostatním svá vlastní pravidla a říkají, že je to jediný správný způsob víry. Naším cílem je tyto radikály izolovat od všech ostatních a osvobodit muslimy v naší zemi od takové nákazy,“ řekl dnes Cameron.

Premiér dnes vybídl internetové společnosti, aby dělaly více v boji proti extremismu, zejména mezi mladými lidmi.

Vláda také uvažuje o zavedení systému, který rodičům poskytne možnost zrušit platnost cestovního pasu jejich potomka, aby nemohl odcestovat a připojit se v cizině k bojovníkům Islámského státu.

Cameron požádá parlament o souhlas s nálety proti IS na území Sýrie

Číst článek

Nová strategie cílí mimo jiné i na boj s radikálními muslimy. Podle premiéra je potřeba jasně vymezit, co je náboženství a co fanatická doktrína:

„Pravý islám není extremistickou ideologií. Říkal jsem to kdysi a opakuji to znovu. Ale absolutně popírat jakoukoliv spojitost mezi islámem a radikály nemůžeme. Tito vrazi se všude identifikují jako muslimové. Opírají se o vlastní pokřivené hodnoty. My ty hodnoty musíme vyvrátit a pomoci komunitám propagovat skutečnou podobu jejich náboženství."

Marie Machytková, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme