Britský premiér je proti referendu o evropské smlouvě

Dva britské odborové svazy se připojily k opozičním konzervativcům ve výzvě, aby vláda uspořádala referendum o nové evropské smlouvě. Premiér Brown však na společné tiskové konferenci s hostující německou kancléřkou Angelou Merkelovou tuto výzvu odmítl a prohlásil, že o nové smlouvě rozhodne parlament.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Dva silné odborové svazy GMB a RMT společně s opozičními konzervativci jsou názoru, že navrhovaná smlouva Evropské unie je téměř stejná jako ústava Unie, o které předchozí vláda Tonyho Blaira slíbila hlasování v referendu.

Premiér Gordon Brown však na tiskové konferenci uspořádané v Londýně společně s německou kancléřkou Angelolu Merkelovou řekl, že řádný způsob projednání této věci je debata v Poslanecké sněmovně a ve Sněmovně lordů.

Doslova řekl: "Počkejme, co udělá odborová ústředna TUC. Podle mého názoru ústředna na své konferenci podpoří vládu." Stínový ministr zahraničí William Hague v rozhovoru pro BBC vyslovil názor, že závazek uspořádat referendum by se měl dodržet.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme