Britský premiér o vývoji v Iráku

Po projevu amerického prezidenta George Bushe o budoucnosti Iráku odpovídal na otázky o Iráku také britský premiér Tony Blair, a to na své měsíční tiskové konferenci v úřadovně v Downing Street.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair při útoku | Foto: EPA

Premiér hovořil úvodem o snížení počtu žadatelů o azyl v loňském roce, ale všechny otázky, které pak dostával se týkaly jen Iráku.

Britští komentátoři v mediálních reportážích o projevu prezidenta Bushe jeden za druhým poznamenávali, že prezident nestanovil jasný časový rozvrh odchodu koaličních sil z Iráku. Na tiskové konferenci premiéra Tonyho Blaira se otázky týkaly hlavně konkrétní náplně irácké suverenity a odchodu koaličních sil z Iráku.

Na otázku jak dlouho zůstanou briští vojáci v Iráku premiér odpověděl: "Zůstaneme dokud poslání nebude hotov, ale je jasné, že čím dříve a čím lépe budeme schopni získat irácké bezpečnostní síly pro vedení vlastních bezpečnostních operací, tím snadnější bude pro nás odejít," řekl Tony Blair.

Zpravodajové poznamenávají, že časový rozvrh odchodu koaličních sil z Iráku po předání suverenity Iráčanům koncem června zdaleka není ujasněn. Nicméně premiér uznal, že Iráčané po předání suverenity budou schopni vetovat vojenské akce koaličních sil.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme