Britský premiér označil šéfa opozičních labouristů za hrozbu pro národní bezpečnost

Útok na chudobu a diskriminaci v britské společnosti nebo zlepšení možnosti pořídit si vlastní bydlení ohlásil šéf londýnské vlády David Cameron. V hlavním projevu na konferenci své Konzervativní strany taky ostře zaútočil na nového lídra opozičních labouristů. Jeremyho Corbyna označil Cameron za hrozbu pro národní bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron na výroční konferenci Konzervativní strany v Manchesteru | Zdroj: Reuters

Zatímco minulý týden byl projev Jeremyho Corbyna na konferenci labouristů namířený dovnitř vlastní strany, proslov Davida Camerona zněl podle zpravodaje Českého rozhlasu Jiřího Hoška vizionářsky a byl téměř předvolební.

Premiér se věnoval sociálním tématům, otázkám školství a hlavně bydlení. Představil taky plán, jak výrazně zlepšit možnosti hlavně pro mladé lidi pořídit si vlastní bydlení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projev britského premiéra Davida Camerona na konferenci Konzervativní strany sledoval londýnský zpravodaj Jiří Hošek

Výpady proti lídrovi Labour Party byly velmi ostré. Premiér tentokrát odhodil zábrany, přidal se k rétorice svých stranických kolegů a označil Corbyna za hrozbu pro národní bezpečnost.

„Jeremy Corbyn tvrdí, že smrt Usámy bin Ládina byla tragédie. Nikoli. Tragédií bylo, že jednoho rána zavraždili v New Yorku 3 tisíce lidí. Nesmíme dovolit tomu člověku, aby v naší milované zemi uplatnil svoje myšlenky, z nichž čiší sympatizování s terorismem, nenávist k Británii a které ohrožují naši bezpečnost.“

Z Corbynova tábora v reakci zaznělo, že útok na předsedu Labour Party potvrzuje, že konzervativci mají z nového opozičního lídra obavy.

Termín konání referenda o členství v EU nakonec David Cameron neoznámil. Spolustraníkům jen slíbil, že bude za unijní reformy s evropskými partnery tvrdě bojovat. On sám prý rozhodně necítí nějakou „romantickou“ náklonnost k Evropské unii a jejím institucím.

Premiér taky varoval před zavíráním očí nad extremismem a segregací a výslovně přitom zmínil islámské náboženské školy, madrasy.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme