Britský premiér se sejde s rodinou vojáka, kterého v Londýně zavraždili islámští radikálové

Británie se pře o to, jestli šlo zabránit loňské vraždě vojáka Leea Rigbyho v Londýně. Za bílého dne ho na ulici zabili dva islámští radikálové, kteří svůj čin dopředu avizovali na sociálních sítích. S rodinou mrtvého vojáka se teď sejde britský premiér David Cameron.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se dnes sešli před soudem v Londýně, který rozhodl o trestech pro brutální vrahy vojáka Lee Rigbyho (jeho podobizna na obrázku v rukou demonstranta) | Zdroj: Reuters

„Zpráva parlamentního výboru mi dala možnost někoho obvinit z odpovědnosti za Leeho smrt. Nejsem si ale jistá, že jsem něco takového chtěla. Viním teď ze selhání MI5 a internetové společnosti,“ uvedla pro televizi ITV sestra zavražděného vojáka.

Narážela na skutečnost, že pět měsíců před hrůzným činem umístil jeden z vrahů informace o svém úmyslu na Facebook.

Podle premiéra Davida Camerona mají internetové firmy společenskou odpovědnost za teroristický obsah prezentovaný online. Podle bývalého ředitele zpravodajské služby MI6 Richarda Barratta je ale skoro nemožné žádat po společnostech jako je Facebook, aby vyhledávaly podobné vzkazy na webových stránkách.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme