Britský princ William s vévodkyní Catherine očekávají narození potomka

Britští monarchisté mají důvod k oslavě. Vévodkyně z Cambridge a jeho choť, princ William, čekají narození prvního potomka. Oficiálně to potvrdila princova kancelář. Přesný termín porodu zatím není znám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ William a vévodkyně z Cambridge Catherine | Zdroj: ČTK

Očekávaná novina podle oficiálního komuniké rozradostnila nejen panovnici Alžbětu II., ale celý zbytek královské rodiny.

Nadšení neskrýval na Twitteru ani ministerský předseda David Cameron. Podle něj budou z Kate a Williama „báječní manželé.“

Předseda labouristů Ed Miliband zase uvedl, že královské miminko je něco, co může slavit celý národ. Blahopřání už poslali ze Spojených států i manželé Obamovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vévodkyně Catherine a princ William budou mít dítě. Z Londýna se přihlásil zpravodaj Jiří Hošek, na souvislosti se Radiožurnál zeptal také politologa Alexandra Tomského

Média se shodují v názoru, že jde o počáteční fázi těhotenství. Vévodkyně a vévoda z Cambridge prý museli jít s pravdou ven poté, co byla Catherine hospitalizována kvůli akutní ranní nevolnosti v londýnské nemocnici krále Edwarda VII.

Nemocnice se hned ocitla v obležení novinářů. Vévodkyně tam zůstane několik dní, protože trpí těžkou formou těhotenského zvracení, což je podle lékařských pramenů poměrně vzácný stav, při kterém vinou dehydratace dochází ke značnému úbytku váhy.

Profesor Tim Draycott z univerzity v Bristolu si na základě toho pro agenturu Reuters zaspekuloval, že by možná na cestě mohl být víc než jeden královský potomek.

Nemocnice krále Edwarda VII. je v obležení novinářů | Foto: Reuters

Malý princ či princezna bude po princi Charlesovi a svém otci Williamovi třetí v linii nástupnictví na britský trůn. Velmi pravděpodobně ale půjde o budoucího monarchu.

Třicetiletý princ William si stejně starou Kate Middletonovou vzal loni v dubnu. Nyní žijí v severním Walesu, kde princ slouží u Královského letectva coby pilot záchranné helikoptéry.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme