Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Britský prokurátor chce obžalovat ruského podnikatele z vraždy Litviněnka

Šéf britské korunní prokuratury oznámil, že v souvislosti s úmrtím bývalého agenta sovětské tajné služby Alexandra Litviněnka, který byl otráven radioaktivní látkou vloni v Londýně, by měl být obžalován jeden ruský občan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Lugovoj | Zdroj: ČTK

Ředitel britské prokuratury sir Ken Macdonald řekl na tiskové konferenci, že bývalý agent sovětské tajné služby Andrej Lugovoj by měl být postaven před soud v souvislosti s úmrtím Alenxadra Litviněnka. Ten zemřel v londýnské nemocnici vloni v listopadu na následky vystavení radioaktivnímu izotopu polonium 210.

Sir Ken řekl doslova: "Dospěl jsem k závěru, že důkazy, které nám poskytla policie, postačují k obvinění Andreje Lugovoje z vraždy Alexandra Litviněnka." Sir Ken dodal, že soudní stíhání Lugovoje je ve veřejném zájmu, a proto dal pokyn k zahájení extradičního řízení, v jehož rámci by měl být Lugovoj brzy vydán do Spojeného království, aby mohl být osobně obžalován z vraždy Litviněnka. Zpravodaj BBC poznamenává, že Lugovoj silně popírá jakkoli podíl na Litviněnkově smrti.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme