Britský soud označil za rasistické použití slova Angličan

Narážky na původ nebo vyznání člověka mohou být ve Spojeném království považovány za rasistické. Soud ve městě Hull nejnověji uznal vinným muže, který v hádce kvůli pokutě za nesprávné parkování označil strážníka výrazem Angličan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terčem plánované útoku islamistů mají být britští policisté nebo vojáci (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Pětatřicetiletý Íránec Mohammed Aklaghí, který pokutujícího strážníka zároveň lehce fyzicky napadl, se svým výrokem podle verdiktu dopustil rasismu.

Muž se podle deníku Daily Telegraph bránil tím, že se sám během pobytu ve Spojeném království stal opakovaně terčem rasismu.

Navíc prý absolutně netušil, že se použití výrazu Angličan dá považovat za rasismus. Íránec odešel od soudu s trestem veřejně prospěšných prací a drobnou pokutou.

V roce 2014 přitom mladý Velšan vyvázl bez trestu, když v hádce o peníze nazval svou anglickou přítelkyni Angličankou.

Štěstí měla i Češka Petra Millsová, která svého souseda nazvala hloupým tlustým Australanem. Soudce konstatoval, že se samotné slovo Australan nedá považovat za rasistické. Ve Spojeném království se ale narážky na něčí původ, rasu a vyznání považují za nepřípustné.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme