Britský soud rozhodne, jestli uznat karetní hru bridž jako sport

Milovníci karetní hry bridž bojují ve Spojeném království o status svého koníčku. Až vrchní soud má teď rozhodnout spor, jestli je oblíbená karetní hra sportovním odvětvím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bridž

Bridž | Foto: Ivan Studený | Zdroj: Český rozhlas

Sport England, veřejná instituce, která má na starosti sport a tělovýchovu, odmítá uznat bridž coby sport. Hlavním argumentem je údajný nedostatek fyzické aktivity.

Soudce Nicholas Mostyn dal Anglické unii bridže (EBU) částečně za pravdu, když konstatoval, že při hraní karet se spotřebuje víc energie než při střelbě z pušky. Milovníci karetní hry se taky odvolávají na stanovisko Mezinárodního olympijského výboru, který už v roce 1999 doporučil, že by se „bridž a šachy měly považovat za duševní sporty.“

V Anglii nejde zdaleka jen o status oblíbené karetní hry, které se vášnivě věnovali Winston Churchill nebo Mahátmá Gándhí. Jde také o možnost čerpat tučné dotace právě od Sport England a Národní loterie.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme