Britský vicepremiér kritizoval židovské osidlování palestinských území

Britský vicepremiér Nick Clegg pobouřil izraelské vedení. Během návštěvy palestinského prezidenta Abbáse v Londýně totiž nezvykle ostře kritizoval výstavbu židovských osad na okupovaných územích. Jak britský politik řekl, existence osad nejenže nepřispívá k míru, ale ani k bezpečnosti Izraele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský vicepremiér Nick Clegg | Foto: Reuters

Nick Clegg uvedl, že se hlásí do první linie obránců Izraele. Právě proto prý ale kritizuje pokračující rozšiřování ‚ilegálních osad‘ na okupovaných územích. Je to podle něj ‚vandalismus‘, který záměrně maří jakékoli vyhlídky na kompromisní řešení konfliktu.

Mluvčí izraelské diplomacie Jigal Palmor tuto kritiku označil za ‚bezdůvodný útok‘ s tím, že prospěšnější by bylo tlačit na obnovení mírových rozhovorů.

V posledních týdnech došlo mezi Izraelem a Palestinci na přípravné kontakty. Palestinci ale dlouhodobě mírové rozhovory odmítají právě s poukazem na pokračující výstavbu osad.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme