Britský voják operován v polní nemocnici v Basře

V jihoirácké Basře byl napaden britský vojenský konvoj. Podle dostupných informací jsou oběťmi tři britští vojáci. Jeden zraněný je v české polní nemocnici a bude operován. "Utrpěl zlomeninu paže s otevřenou ránou, jiné další komplikace nehrozí," řekl Radiožurnálu velitel nemocnice Mojmír Mrva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Podle velitele nemocnice Mojmíra Mrvy má voják otevřenou zlomeninu ruky. Žádné další komplikace jeho zdravotního stavu nehrozí. Podle Mojmíra Mrvy nebudí incident v české polní nemocnici žádně větší obavy a nechystají se žádná zvláštní ochranná opatření.

"Co se týče naší reakce, setrváváme v dosavadní činnosti. To znamená přijatá ochranná obranná opatření s posílením výjezdů ve skupinách a s jejich omezením na nejmenší nutnou míru a s užíváním prostředků osobní ochrany," řekl Radiožurnálu Mrva.

Tři britští vojáci zemřeli po útoku z jiného auta ze zadu na jejich hlídkový vůz. Okolnosti se stále šetří a útok kvalifikován jako ze zálohy. Počet obětí mezi britskými vojáky v Iráku tak od konce války stoupl na 11.

Milan Kopp, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme