Britským imámům se nelíbí, že je vláda vybízí k většímu boji proti extremismu

Rozporuplné reakce vyvolal dopis britské vlády předákům muslimské komunity, aby dělali více v boji s islámskými radikály. Některým imámům se nelíbí údajný předpoklad, že extremismus vzniká v mešitách. Premiér David Cameron považuje text dopisu za umírněný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

„Myslím, že bylo naprosto správné napsat tento dopis. Všichni máme svou odpovědnost v boji proti extremismu. Víme, že teror extremistů nemá nic společného se skutečným učením islámu,“ uvedl ministerský předseda s tím, že s problémem radikalismu musí pomoci všichni.

Představitelům Muslimské Rady v Británii (MCB) připadá sporná formulace, že by měli věřícím podle vládního dopisu „vysvětlovat a demonstrovat, jak může být islámská víra součástí britské identity“.

Stejně tak se jim nelíbí, že z textu podepsaného členem kabinetu Erikem Picklesem údajně vyplývá, že britští muslimové nevystoupili dostatečně proti teroristickým útokům, které se dějí ve jménu islámu.

Jiří Hošek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme