Britští diplomaté v USA terčem kritiky turistů

Britští občané, kteří po řádění hurikánu Katrina uvízli na jihu Spojených států, se začínají vracet domů. Někteří z nich tvrdě kritizují počínání britských diplomatů na místě katastrofy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace obyvatel z New Orleans | Foto: AFP

Britové vracející se z jihu Spojených států hovoří o strašných podmínkách v místech, kam se uchýlili o pomoc. Zhruba dvacet Britů, kteří byli na stadionu amerického fotbalu v New Orleansu, je již na cestě domů, jiní čekají na lety, ale sílí obavy o dalších zhruba 70 spoluobčanů.

I když britští činitelé tvrdí, že pomohli nejméně třiceti Britům v potížích, někteří lidé tvrdě kritizují počínání britských diplomatů na místě katastrofy.

Na příklad jednadvacetiletý Adam Friend z Exeteru řekl v rozhovoru pro BBC, že spolu s několika spoluobčany telefonoval na britské velvyslanectví, ale bylo jim řečeno, aby se obrátili na kancelář v New Orleansu, která už ale byla zaplavena. "V životě jsem nepoznal partu horších budižkničemů," vysvětlil pan Friend.

Ani osmačtyřicetiletý Wayne Henry, který letěl do Ameriky nalézt svého syna, se s kritikou neskrýval - řekl, že vůbec nevěří britské vládě, která nedělá dost pro lidi na místě katastrofy.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme