Britští hinduisté už s popelem zesnulých nebudou muset cestovat do Indie

Hinduisté žijící v Británii se radují. Už brzy budou moci dodržovat své tradice a přitom ušetří. Až dosud totiž museli s popelem svých zesnulých příbuzných cestovat do Indie, nově ho budou moci vsypat do řeky Avony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indická vláda měla korupční privatizací uhelných dolů připravit stát v přepočtu o téměř 4 biliony korun | Zdroj: ČTK

Snem každého hinduisty je spočinout v posvátné řece Ganze. Její vody prý mají očistný vliv, a protože hinduisté věří v reinkarnaci, chtějí se znovuzrodit očištění a v lepší formě. Hinduistů je v Británii na základě asi deset let starého sčítání zhruba půl milionu a ti, kteří si to mohli dovolit, popel svých příbuzných do Indie doteď opravdu vozili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Britskou novinku, která usnadní život tamějším hinduistům, přiblížil Jaromír Marek ze zahraniční redakce Radiožurnálu

Kompromisem pro všechny hinduisty v Británii má být možnost rozptýlit popel do řeky Avony. Silně o tom uvažuje nový starosta Bristolu, který tak chce udělat vstřícné gesto směrem k indické komunitě. Teď hledá vhodnou lokalitu, kde by popel mohl být do Avony sypán.

O porušení tradice nepůjde. Hinduisté žijící v Británii si už našli pro rozptýlení popela svých příbuzných do řeky Avony vysvětlení. Podle nich se totiž vody všech řek světa nakonec někde spojí, takže kýžený očistný efekt bude fungovat i tak.

Jaromír Marek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme