Britští konzervativci proti euru i evropské ústavě

V severoanglickém přímořském letovisku Blackpoolu skončila výroční konference opozičních konzervativců proslovem vůdce Iana Duncana Smithe, který kritizoval jak vládu tak liberální demokraty a straníkům nastínil budoucí cestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iain Duncan Smith | Zdroj: ČTK

Řečnické podium bylo pro vůdce konzervativců postaveno doprostřed konferenční síně mezi delegáty a Ian Duncan Smith zahájil proslov útokem na politiku labouristické vlády a konkrétně na premiéra Tonyho Blaira, jehož označil za lháře, kterému nyní už nikdo nevěří.

Kritiky ve vlastní straně vyzval, aby nepracovali pro Blaira a nastoupili do služby pro vlastní stranu. Na domácí frontě slíbil reformy ve státním zdravotnictví, školství a zvýšení starobních důchodů, v zahraniční politice zavázal konzervativce k boji proti nové evropské ústavě a jednotné evropské měně.

Pozorovatelé označují projev Duncana Smithe za skvělý a oceňují jeho řecnický pokrok od loňského roku. Nicméně zaznamenávají, že konzervativci mají před sebou trnitou cestu ve snaze přesvědčit voliče aby pro ně ve volbách hlasovali.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme