Britští konzervativci se poohlížejí po novém lídrovi

V řadách britské opoziční konzervativní strany byl zamítnut návrh reformy volby vůdce, který předložil dosavadní lídr Michael Howard a kampaň za zvolení jeho nástupce nabírá plné obrátky. Volba Howardova následovníka tak proběhne podle stávajících pravidel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Zamítnutí návrhu reformy vůdce konzervativní strany znamená, že volba nástupce Michaela Howarda proběhne podle stávajících pravidel: konzervativní poslanci předloží dva kandidáty a členové strany pak hlasováním rozhodnou o jednom z nich jako o novém vůdci.

V této fázi mají největší šance bývalý ministr financí Kenneth Clarke a stínový ministr vnitra David Davis. Zatímco Clarke má značnou podporu v řadách širší veřejnosti, Davise podle novinových zpráv momentálně podporuje většina konzervativních poslanců.

Kromě těchto dvou projevilo zájem o vedoucí funkci několik dalších konzervativců, mezi nimi i bývalý ministr zahraničí Malcolm Rifkind. Výsledek volby bude znám nejdříve začátkem prosince.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme