Britští konzervativci se poohlížejí po novém lídrovi

V řadách britské opoziční konzervativní strany byl zamítnut návrh reformy volby vůdce, který předložil dosavadní lídr Michael Howard a kampaň za zvolení jeho nástupce nabírá plné obrátky. Volba Howardova následovníka tak proběhne podle stávajících pravidel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Zamítnutí návrhu reformy vůdce konzervativní strany znamená, že volba nástupce Michaela Howarda proběhne podle stávajících pravidel: konzervativní poslanci předloží dva kandidáty a členové strany pak hlasováním rozhodnou o jednom z nich jako o novém vůdci.

V této fázi mají největší šance bývalý ministr financí Kenneth Clarke a stínový ministr vnitra David Davis. Zatímco Clarke má značnou podporu v řadách širší veřejnosti, Davise podle novinových zpráv momentálně podporuje většina konzervativních poslanců.

Kromě těchto dvou projevilo zájem o vedoucí funkci několik dalších konzervativců, mezi nimi i bývalý ministr zahraničí Malcolm Rifkind. Výsledek volby bude znám nejdříve začátkem prosince.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme