Britští labouristé jsou ochotní podpořit útoky v Sýrii i proti vůli svého předsedy

Nový předseda britských labouristů Jeremy Corbyn je pod tlakem kvůli odmítavému postoji ke vzdušným útokům v Sýrii. O nich chce znovu nechat hlasovat londýnská vláda. Někteří prominentní labouristé se nechali slyšet, že jsou nálety ochotní podpořit i proti vůli svého předsedy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový lídr britské Labour Party Jeremy Corbyn

Nový lídr britské Labour Party Jeremy Corbyn | Zdroj: Reuters

Celoživotní pacifista Corbyn stojí před otázkou, jestli poslance vlastní strany nechat v citlivé otázce hlasovat podle vlastního vědomí a svědomí.

Pokud by opoziční zákonodárci byli ohledně rozšíření útoků na území Sýrie svázaní stranickou disciplínou, až půlka Corbynova stínového kabinetu by na funkce mohla rezignovat, vysondoval deník Guardian.

Podporu vládnímu návrhu nevyloučili třeba stínový ministr zahraničí Hilary Benn nebo lord Falconer, který u labouristů zodpovídá za resort spravedlnosti.

Vláda nevyloučila, že by před debatou mohl Jeremy Corbyn získat přístup k některým utajovaným materiálům ohledně vojenské kampaně proti takzvanému Islámskému státu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme