Britští labouristé si upevnili pozici v parlamentu

I když Britové nejsou s vládou premiéra Tonyho Blaira zcela spokojeni, nejsou ji ochotni vyměnit za vládu konzervativců. Takové upevnění sebevědomí labouristů je asi hlavním výsledkem čtvrtečních doplňovacích voleb do Dolní sněmovny britského parlamentu. Labouristé získali všechna tři křesla, o něž se hlasovalo. Určitým stínem voleb byla ovšem nízká účast voličů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labouristé ve volbách mimo jiné získali obě křesla v britském a ve skotském parlamentu, která se uvolnila po smrti prvního ministra Skotska Donalda Drewara.

Má se za to, že parlamentní volby se budou konat v květnu příštího roku. Konzervativci doufají, že ve volbách vytěží z euroskeptických nálad britských voličů. Toryové v kampani kritizovali rozhodnutí labouristické vlády zapojit se do evropských sil rychlého nasazení, kterým říkají evropská armáda. Někdejší premiérka Margaret Thacherová, která má na konzervativce stále velký vliv, to označila za „monumentální bláznovství“.

Premiér Tony Blair zahájil agresívní kampaň proti euroskeptickým náladám a prohlásil, že Británie nesmí stát stranou dění na evropském kontinentě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme