Britští politici kritizují přetrvávající nedostatky v ostraze hranic

Staré problémy s deportacemi nežádoucích cizinců z Velké Británie nejsou zdaleka vyřešeny. Poslanecký výbor pro domácí záležitosti kritizuje úřad pro ostrahu hranic, který podle něj poskytuje rozporuplné informace o přistěhovalectví a azylu. Pověst britského ministerstva vnitra a potažmo celé vlády je očerňována neschopností úřadu řádně vykonávat své základní funkce, uvádí předseda poslaneckého výboru.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnský parlament

Londýnský parlament | Foto: Corel GALLERY

Britský úřad pro ostrahu hranic podstupuje reorganizaci. Nařídila ji ministryně vnitra Teresa Mayová po odstoupení ředitele pohraničního útvaru poté co stovky tisíc lidí vstoupily do Británie bez řádné pasové kontroly. Náměstek ministra vnitra Damian Green řekl, že náprava situace pokračuje.

Úřad pro ostrahu hranic stále nemá pod kontrolou 450 tisíc případů žádostí o azyl a přistěhovalectví, odhalených před šesti lety, uvádí poslanecký výbor pro domácí záležitosti.

Poslanci vyjadřují vážné obavy, co se týče počtu trestaných cizinců, kteří měli být deportováni, ale jsou stále v Británii. Jestliže budou deportace pokračovat dosavadním tempem, vyžádá si to 4 roky což je nepřijatelné.

Předseda poslaneckého výboru Keith Vaz řekl, že úřad pro ostrahu hranic vynaložil 9 100 000 liber na nové skenery očních duhovek na letištích, ale teď po pěti letech se zjistilo, že nefungují a jsou proto odstraňovány.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme