Britští poslanci čelí kritice zaměstnavatelů

Poslanci britského parlamentu pověření dohledem na zákony Evropské unie vykonávají své povinnosti nedostatečně - to je názor generálního ředitele konfederace britských zaměstnavatelů CBI Digbyho Jonese, který obvinil poslance z ospalého postoje k této problematice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn, Big Ben | Foto: Ladislav Kylar

Polovina zákonů, které se přímo týkají britských firem, je dílem Evropské komise a generální ředitel Konfederace britských zaměstnavatelů vyzval poslance, aby těmto zákonům věnovali větší pozoronost.

Digby Jones řekl, že britští zákonodárci se věnují evropským zákonům většinou teprve tehdy, když už je příliš pozdě, a podle něho vládní opatření týkající se evropských zákonů nezacházejí dost daleko. Zdůraznil, že je zapotřebí aby parlament ovlivňoval veškeré návrhy přicházející z Evropské unie od samého začátku.

Koordinátor vlády v parlamentě Peter Haines kritiku generálního ředitele CBI uznal, ale nesouhlasil s jeho výrokem, že poslanci zaujímají k této problematice ospalý postoj. Opoziční konzervativci argumentují,že britské firmy by měly být schopny stěžovat si na zákony EU u vysokého soudu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme