Britští poslanci před soudem popřeli, že by zneužili náhrad

V Londýně začal soud se třemi labouristickými poslanci a jedním konzervativním lordem kvůli využívání poslaneckých náhrad. Skandál propukl loni v květnu, kdy deník Daily Telegraph zveřejnil sporné náklady, které si poslanci účtovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním ze symbolů britského hlavního města je věž s hodinami Big Ben | Foto: European Commission Audiovisual service

Většinou souvisely s výdaji na údržbu služebních domů nebo bytů ve volebních okrscích - šlo například o účty za budku pro kachny nebo vykopání příkopu kolem zahrady.

Poslanci Jim Devine, Elliot Morley a David Chaytor a s nimi lord Hanningfield jsou žalováni z falešného účetnictví v souvislosti se svými náhradami. Všichni prohlásili, že se cítí nevinni a u soudu se hodlají důrazně hájit.

Byli propuštěni na bezpodmínečnou kauci a mají se dostavit ke korunnímu soudu 30. března. Obžalovaní poslanci byli suspendováni z vládní labouristické strany a lordu Hannigfieldovi bylo pozastaveno členství u opozičních konzervativců. V případě usvědčení jim hrozí až sedm let vězení.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme