Britští poslanci zkritizovali systém řízení BBC kvůli odstupnému pro odcházející manažery

Jen velmi chabě hájili podle britských médií členové současného i minulého vedení BBC v Dolní sněmovně kontroverzní "zlaté padáky" pro odcházející manažery. Ti si v posledních letech přišli v přepočtu na tři čtvrtě miliardy korun. Parlamentní výbor pro veřejné účty dokonce označil současný systém řízení slavné instituce za nefunkční.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel BBC Tony Hall se za své podřízené postavil | Zdroj: Reuters

„V nejlepším případě jsme tu byli svědky nekompetentnosti, nedostatku kontroly a neschopnosti komunikovat. To je zarážející u instituce, která se komunikací zabývá,“ shrnula výsledek slyšení předsedkyně vlivného parlamentního výboru pro veřejné účty Margaret Hodgeová.

Šéfka lidských zdrojů BBC Lucy Adamsová hájila názor, že nadbyteční manažeři v některých případech prostě museli dostat víc, než na co měli podle smlouvy nárok.

Slyšení neodstranilo nejasnosti kolem toho, co kdo věděl o některých sporných částkách, hlavně o 30 milionech korun pro náměstka generálního ředitele. Předseda rady BBC lord Patten znovu odmítl obvinění, že poslance v minulosti úmyslně uvedl v omyl.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme