Britští reportéři mají problémy s návratem z Bangladéše

Dva novináři pracující v Bangladéši pro britskou televizi Channel Four jsou zadržováni na základě obvinění z pobuřování. Novináři Zajiba Malik a Leopoldo Bruno Sorentino byli zadrženi v pondělí na hraničním přechodu v Bangladéši. Směřovali do Indie. Bangladéšské úřady pohlásily, že zatčení novináři strávili v zemi dva týdny na přípravě televizního pořadu o extremistických skupinách v islámském světě. Mluvčí televize Channel 4 to však odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka Bangladéše | Foto: CIA

Řekl, že novináři připravovali všeobecnou reportáž o politické situaci v Bangladéši. v případně usvědčení z pobuřování jim hrozí až 7 let vězení. Zajiba Malik a Leopolodo Bruno Sorentino jsou známí svou prací pro BBC i Channel 4. Jejich případ ostře sleduje britské ministerstvo zahraničí. Mezi těmi, kdo se zasazují o jejich propuštění, je i novinářská organizace Reporters without Borders, tedy Reportéři bez hranic.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme