Britští rodiče rozhořčeni přístupem armády

Rodiny čtyř britských vojáků, kteří přišli o život v kasárnách Deepcut v jihovýchodní Anglii, spojují své síly s příbuznými vojáků zabitých v Iráku a stěžují si na postup vedení armády v takových případech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn, Big Ben | Foto: Ladislav Kylar

Rodiny britských vojáků, kteří přišli ve službě o život si stěžují, že ministerstvo obrany jim neposkytlo dost informací a veškeré vyšetřování je tajné. Pan Reg Keys, jehož syn byl vloni zabit v Iráku řekl novinářům: "Když se snažíme získat jakékoli informace, narážíme na zeď mlčenlivosti".

Pozorovatelé zaznamenávají, že podobné zkušenosti mají rodiny čtyř mladých britských vojáků, kteří přišli o život v kasárnách Deepcut v jihovýchodní Anglii v letech 1995 až 2002.

Vedení armády tvrdí, že tito vojáci ve věku od 17 do 20 let spáchali sebevraždu, avšak jejich rodiny tomu nevěří. Požadují veřejné vyšetřování věci, což ministr obrany Geoff Hoon odmítl přesto, že policejní vyšetřování v hrabství Surrey, kde kasárna Deepcut jsou, upozornilo na několik případů šikanování mladých vojáků a na neochotu armádního velení poučit se z minulých chyb.

Rodiny se nyní radí o společném dalším postupu.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme