Britští vědci varují před změnami klimatu

Pokud se do deseti let nepodaří zastavit nárůst emisí skleníkových plynů, bude podle nich jen malá šance udržet dopady globálního oteplování ve zvladatelných mezích. Rizika jsou podle nich značná. Řada míst na naší planetě by se pak vůbec nedala obývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeměkoule

S varováním přicházejí vědci připravující finální verzi zprávy mezivládního panelu pro změny klimatu, která má být zveřejněna v nadcházejícím týdnu. Jejich podkladové materiály pocházejí z výsledků výzkumu vědců z celého světa, kteří se zabývají změnami podnebí. Informace o tom přinesl nedělní list The Sunday Times.

Podle nich, pokud lidstvo urychleně nepřistoupí ke stabilizaci emisí kysličníku uhličitého a dalších skleníkových plynů a nezačne je snižovat, pak bude už jen malá šance udržovat ničivé důsledky globálního oteplování ve zvladatelných mezích.

Výsledkem nečinnosti by mohlo být zničení amazonských deštných pralesů, nucená migrace stovek milionů lidí z rovníkových oblastí a ztráta velkých rozloh současné pevniny pod narůstající hladinou moří z tajících ledovců.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme