Britští vojáci budou cvičit irácké a kurdské síly pro boj s Islámským státem

Do Iráku se v novém roce vrátí řádově stovky britských vojáků. Listu Daily Telegraph to řekl ministr obrany Michael Fallon s tím, že jejich úkolem bude výcvik iráckých a kurdských jednotek. Má jít o další přitvrzení postupu vůči hnutí Islámský stát. Operace ještě čeká na formální schválení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Islámského státu

Bojovníci Islámského státu | Foto: BBC, YouTube. com

Přítomnost britských ozbrojených sil v Iráku je od invaze v roce 2003 velmi citlivou záležitostí. I proto ministr obrany Fallon ujišťuje, že půjde o výcvikovou a nikoli bojovou misi.

Kontingent o síle několika stovek vojáků ale bude obsahovat taky malou bojovou jednotku, která bude mít za úkol ostrahu svých druhů.

Britové mají působit na čtyřech výcvikových základnách, které teď připravují americké jednotky. Jedna je v Kurdistánu a tři v okolí Bagdádu. Irácké a kurdské vojáky už v tuto chvíli pro boj s radikály z Islámského státu cvičí 50 britských instruktorů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme