Britští vojáci se připravují na pochod oranžistů

V severoirském městě Drumcree u Portadownu se připravuje vojsko na nedělní pochod protestantských oranžistů. Úkolem ozbrojených složek je zabránit průvodu, aby procházel ulicí Garvaghy Road, kde žijí převážně katolíci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolupracovníka Radiožurnálu na Britských ostrovech Milana Kocourka zahájilo zhruba 600 britských vojáků masívní operaci už v noci na sobotu. Na mostu u úpatí kopce v Drumcree vztyčili zátarasy z ostnatého drátu a postavili tam betonovou bariéru, aby oranžisté a jejich příznivci po nedělní bohoslužbě v místním kostele nemohli vstoupit do Garvaghy Road. Armádní mluvčí uvedl, že na více než 20 nákladních vozů vojenského konvoje házeli výtržníci kameny, nikdo ale nebyl zraněn. Zákaz vstupu do Garvaghy Road nesou organizátoři s roztrpčením. Náčelník severoirské policie sice vyzval k vítězství zdravého rozumu, nicméně jeho lidé jsou připraveni na nejhorší.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme