Britští vojáci údajně pašovali z Afghánistánu heroin

Britská vojenská policie vyšetřuje obvinění britských vojáků vracejících se z Afghánistánu, kteří se mají údajně podílet na pašování heroinu. Z toho důvodu musí muži, kterým skončilo období služby ve zmíněné zemi, absolvovat přísné osobní prohlídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Land Rover Defender 110 | Foto: 601. skupina speciálních sil

Britští vyšetřovatelé postupují na základě důvěrné informace, podle které někteří vojáci, kterým končí služební období v Afghánistánu, kupují heroin od místních překupníků a pak drogu přepravují ve vojenských letadlech do Británie.

Podrobnosti přinesly noviny Daily Mirror a Sunday Times. V poslední době se na letecké základně Brize Norton v hrabství Oxfordshire provádí přísná osobní kontrola vojáků vracujících se ze služby v Afghánistánu s nasazením speciálně vycvičených psů.

I když ministerstvo obrany považuje obvinění z pašování heroinu aktuálně za neopodstatněné, ministr obrany Liam Fox, který vydal pokyny ke zpřísnění kontroly, prohlásil, že přistižení vojáci pocítí moc zákona v plném rozsahu.

Milan Kocourek, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme