Britští vyšetřovatelé se kvůli případu Litviněnko znovu chystají do Moskvy

Britští vyšetřovatelé v případu Litviněnko se opět chtějí vrátit do Moskvy kvůli dalším výslechům. Ruská generální prokuratura potvrdila, že už obdržela žádost detektivů Scotland Yardu. Bývalý agent ruských tajných služeb zemřel v Londýně vloni v listopadu po otravě poloniem 210. Stále není jasné, kdo za vraždou Litviněnka stojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Britští detektivové chtějí znovu vyslechnout především podnikatele Kovtuna a Lugového. Oba dva se totiž s Alexandrem Litviněnkem před jeho smrtí sešli a navíc za sebou zanechali hned několik stop radioaktivity. Vystupují v případu sice jako svědkové, ale britská policie se netají tím, že je považuje za hlavní podezřelé.

Oba také byli hospitalizovaní v moskevských nemocnicích kvůli podezření z otravy poloniem 210. Experty Scotland Yardu proto také zajímá jejich současný zdravotní stav.

Ruský generální prokurátor Jurij Čajka potvrdil, že kvůli kauze Litviněnko odletí v nejbližší době do Londýna také ruští vyšetřovatelé. Ti především stojí o výslech podnikatele Borise Berezovského, který s Litviněnkem úzce spolupracoval.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme