Britští vyšetřovatelé vyslýchali v Itálii strůjce atentátů

Vyšetřování londýnských atentátů stále pokračuje. Britští vyšetřovatelé dnes vyslýchali v Římě Etiopana Hamdiho Issaca, jednoho z pachatelů série druhých atentátů na londýnskou hromadnou dopravu z 21.července. Hamdi Issac uprchl do Itálie s padělaným pasem, kde byl asi týden nato zatčen. Velká Británie žádá jeho vydání, ale Hamdi se tomu brání. Chce být souzen v Itálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právní zástupkyně Hamdiho Issaca Antonietta Sonnessa | Foto: AFP

Britští vyšetřovatelé Hamdiho Issaca vyslýchali po tři hodiny v přítomnosti jeho právní zástupkyně a italského soudce. Podle obhájkyně se Hamdi Issac k pokusu o atentát přiznal, ale tvrdí, že úmyslem pětičlenné skupiny nebylo zabíjet nebo někoho zranit.

V batohu, který Hamdi zanechal v londýnském metru, sice byly hřebíky, ale výbušnina podle obžalovaného měla pouze zastrašit. Hamdi Issac uvedl jména dalších členů skupiny a potvrdil, že jich bylo celkem pět.

Italští a britští vyšetřovatelé jsou však přesvědčeni, že za pokusy o atentát z 21. července byla větší organizace a že výbušná směs neexplodovala pouze náhodou. 17. srpna bude italský soud rozhodovat o vydání Hamdiho Issaca Velké Británii, která na něho vydala evropský zatykač.

Vědunka Lunardi, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme