Britští vyšetřovatelé vyslýchali v Itálii strůjce atentátů

Vyšetřování londýnských atentátů stále pokračuje. Britští vyšetřovatelé dnes vyslýchali v Římě Etiopana Hamdiho Issaca, jednoho z pachatelů série druhých atentátů na londýnskou hromadnou dopravu z 21.července. Hamdi Issac uprchl do Itálie s padělaným pasem, kde byl asi týden nato zatčen. Velká Británie žádá jeho vydání, ale Hamdi se tomu brání. Chce být souzen v Itálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právní zástupkyně Hamdiho Issaca Antonietta Sonnessa | Foto: AFP

Britští vyšetřovatelé Hamdiho Issaca vyslýchali po tři hodiny v přítomnosti jeho právní zástupkyně a italského soudce. Podle obhájkyně se Hamdi Issac k pokusu o atentát přiznal, ale tvrdí, že úmyslem pětičlenné skupiny nebylo zabíjet nebo někoho zranit.

V batohu, který Hamdi zanechal v londýnském metru, sice byly hřebíky, ale výbušnina podle obžalovaného měla pouze zastrašit. Hamdi Issac uvedl jména dalších členů skupiny a potvrdil, že jich bylo celkem pět.

Italští a britští vyšetřovatelé jsou však přesvědčeni, že za pokusy o atentát z 21. července byla větší organizace a že výbušná směs neexplodovala pouze náhodou. 17. srpna bude italský soud rozhodovat o vydání Hamdiho Issaca Velké Británii, která na něho vydala evropský zatykač.

Vědunka Lunardi, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme