Britští záchranáři hledali stovky účastníků horského maratónu

Až 1700 účastníků dvoudenního krosového maratónu hledali záchranáři v severní Anglii. Do tradičního závodu v Jezerní oblasti odstartovalo včera dopoledne na 2500 závodníků, po čtyřech hodinách byl ale závod odvolaný kvůli silnému dešti a lokálním záplavám. Část běžců musela přenocovat v horách. Britská policie už oznámila, že se podařilo najít všechny dočasně ztracené sportovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běh, maratón | Foto: AFP

Záchranáři pomohli mnoha účastníkům do bezpečí na místních farmách a pod přístřešky, ale hodně jich stejně zůstalo přes noc v terénu a bez spojení, protože nevěděli, že byl závod zrušený. Podle informace BBC bylo nejméně 13 účastníků převezeno do nemocnice s podchlazením a lehkými zraněními.

Jednou z podmínek účasti v náročném závodu je odevzdat před startem mobilní telefony a satelitní navigační systémy. Běžci naopak mívaji stany nebo bivaky pro plánovanou noční přestávku.

Kros s názvem Original Mountain Marathon se konal poprvé před 40 lety. Běžci se přihlašují na trasu buď 40 nebo 80 kilometrů. Většinou závodí ve dvojicích a mají s sebou zásoby jidla a pití, jakož i výbavu pro přespání v přírodě.

Milan Kocourek, Martin Hromádka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme