Britští záchranáři hledali stovky účastníků horského maratónu

Až 1700 účastníků dvoudenního krosového maratónu hledali záchranáři v severní Anglii. Do tradičního závodu v Jezerní oblasti odstartovalo včera dopoledne na 2500 závodníků, po čtyřech hodinách byl ale závod odvolaný kvůli silnému dešti a lokálním záplavám. Část běžců musela přenocovat v horách. Britská policie už oznámila, že se podařilo najít všechny dočasně ztracené sportovce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běh, maratón

běh, maratón | Foto: AFP

Záchranáři pomohli mnoha účastníkům do bezpečí na místních farmách a pod přístřešky, ale hodně jich stejně zůstalo přes noc v terénu a bez spojení, protože nevěděli, že byl závod zrušený. Podle informace BBC bylo nejméně 13 účastníků převezeno do nemocnice s podchlazením a lehkými zraněními.

Jednou z podmínek účasti v náročném závodu je odevzdat před startem mobilní telefony a satelitní navigační systémy. Běžci naopak mívaji stany nebo bivaky pro plánovanou noční přestávku.

Kros s názvem Original Mountain Marathon se konal poprvé před 40 lety. Běžci se přihlašují na trasu buď 40 nebo 80 kilometrů. Většinou závodí ve dvojicích a mají s sebou zásoby jidla a pití, jakož i výbavu pro přespání v přírodě.

Milan Kocourek, Martin Hromádka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme