Britští zákonodárci budou muset propustit své příbuzné

Poslanci britského parlamentu budou muset propustit manželky a další příbuzné, kteří pro ně pracují a jsou placeni z kapes poplatníků. To je jeden z návrhů zvláštního vyšetřovacího týmu, který připravuje reformu zdiskreditovaného systému poslaneckých náhrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Parlamentu Velké Británie i s dvoupatrovým autobusem | Foto: Fotobanka Stock.xchng, Steve Woods

Poslanci až doposud mohli žádat o proplacení hodnoty úroků z hypoték na své druhé bydliště a směli zaměstnávat členy svých rodin. Podle návrhů zvláštního výboru pověřeného přípravou reformy zdiskreditovaných poslaneckých náhrad tyto a další výhody mají být zastaveny.

Poslanci budou smět nárokovat jen část nájemného, nikoli úroky jako doposud činí na 415 poslanců. A více než dvě stě poslanců zaměstnává manželky nebo jiné členy svých rodin, což neexistuje nikde jinde ve světě, jak britská media informují.

Podrobnosti mají být oznámeny ve sněmovně 4. listopadu. Premiér Gordon Brown řekl, že nový systém by měl být zaveden co nejdříve.

Nezávislý auditor sir Thomas Legg byl pověřen revizí poslaneckých náhrad poté, co list Daily Telegraph otiskl podrobnosti některých kontroverzních poslaneckých výdajů.

Milan Kocourek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme