Brusel a Soul nedospěly k dohodě o volném obchodu

Soul a Brusel vyzvaly k rychlému uzavření dohody o volném obchodu. Tu se snaží obě skupiny uzavřít už dva roky. Takové je stanovisko historicky prvního summitu EU - Jižní Korea. Delegáti se totiž nedokázali dohodnout na několika sporných otázkách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Korea - území

Jižní Korea - území

Pole českého prezidenta Václava Klause, který summitu předsedal, to není nic překvapivého: "Když se napřed dohadují první desítky nesporných stránek, tak je to v pořádku a jde to rychle, a když se dojde k jedné stránce z padesáti, která má několik detailů, na kterých není shoda, tak se to najednou zastaví."

I bez dokončení dohody o volném obchodu, ale považuje Václav Klaus summit za úspěšný: "Stejně jako předcházející summity s Japonskem, Čínou, Ruskem je i tento o vytváření jisté důvěry a o vzájemném poznávání těchto zemí a myslím, že v tomto smyslu je to summit pozitivní."

Milan Kopp, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme