Brusel chce opravit několik starých tunelů. Jejich plány ale sežraly myši

Na problémy s městskými tunely zdaleka nenadávají jen lidé v Česku. Například v Bruselu je hned několik tunelů v havarijním stavu, a tak nutně potřebují opravu. Jenže podle některých inženýrů to nebude tak jednoduché. Plány od tunelů prý sežraly myši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bruselu je několik tunelů v havarijním stavu, některé plány ale sežraly myši | Foto: Mirko Kašpar

Stavitelé uložili část plánů od tunelů přímo v jejich pilířích. Jak říká Christian De Buysscher, bývalý šéf silničního odboru ve vedení Bruselského regionu, plány tak několik desítek let ležely v naprosto nevhodných podmínkách bez ventilace a ve velké vlhkosti. A pustily se do nich myši.

Ale jak vůbec mohly tak důležité plány takhle skončit? „Silniční odbor se koncem 80. let přestěhoval do nové budovy, ale na archiv v ní nebylo místo,“ vzpomíná tehdejší hlavní inženýr Philippe Rombouts.

Přehrát

00:00 / 00:00

Několik bruselských tunelů potřebuje nutně rekonstrukci, plány ale částečně sežraly myši. Natáčel o tom zpravodaj ČRo v Belgii Ondřej Houska

Někoho tak napadlo uložit plány přímo do tunelů. Bruselské úřady to přiznávají, ale popírají, že by myši plánům nějak výrazně uškodily. Poškozených je prý jen asi 10 procent dokumentů.

Ještě víc než tahle historka ale obyvatele Bruselu zajímá, jak je možné, že jsou silniční tunely a nadjezdy už roky v havarijním stavu.

Philippe Rombouts své nadřízené poprvé varoval už v roce 1994, ale nestalo se nic. A tak teď musel Brusel některé tunely a nadjezdy úplně zavřít. K plynulosti provozu ve městě, které má už teď nejdelší dopravní zácpy v Evropě, to rozhodně nepřispělo.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme