Brusel chválí Prahu

Hodnocení přípravy České republiky na vstup do Evropské unie bude letos velmi pozitivní. Vyplývá to z návrhu hodnotící zprávy, kterou v úterý schválí kolegium Evropské komise. Návrh četl bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich. Jak informuje, Evropská komise oceňuje, jak se Česko na vstup do unie připravuje. Praha ukončila vstupní jednání o 21 kapitolách ze 30 a patří k předním kandidátům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

Brusel také sleduje přijímání zákonů, které se vstupem souvisí a oceňuje i pokrok v soudnictví. Na druhé straně však pranýřuje odklad zákona o státní správě, který pro vstup do Evropské unie považuje za velmi důležitý.

Evropská komise poukazuje i na další nedostatky, celkově však bude zpráva lepší než loňská, která měla také kladné vyústění. Text o 117 stranách, podléhá ještě posledním vnitřním konzultacím v Evropské komisi, změny jsou však velmi nepravděpodobné.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme