Brusel chválí Prahu

Hodnocení přípravy České republiky na vstup do Evropské unie bude letos velmi pozitivní. Vyplývá to z návrhu hodnotící zprávy, kterou v úterý schválí kolegium Evropské komise. Návrh četl bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich. Jak informuje, Evropská komise oceňuje, jak se Česko na vstup do unie připravuje. Praha ukončila vstupní jednání o 21 kapitolách ze 30 a patří k předním kandidátům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

Brusel také sleduje přijímání zákonů, které se vstupem souvisí a oceňuje i pokrok v soudnictví. Na druhé straně však pranýřuje odklad zákona o státní správě, který pro vstup do Evropské unie považuje za velmi důležitý.

Evropská komise poukazuje i na další nedostatky, celkově však bude zpráva lepší než loňská, která měla také kladné vyústění. Text o 117 stranách, podléhá ještě posledním vnitřním konzultacím v Evropské komisi, změny jsou však velmi nepravděpodobné.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme