Brusel je další zastávkou odpůrců vstupu Turecka do EU

V Bruselu se dnes zastaví posádka takzvané Evropské tour. Její účastníci chtějí na pětadvacítku apelovat, aby nezahajovala 3. října vstupní rozhovory s Tureckem. Proto si pro zastávku v Bruselu vybrali právě dnešek, kdy tam zasedají ministři zahraničí Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská tour v Bratislavě | Zdroj: ČTK

Dobrovolníci z občanského sdružení Hlas pro Evropu začali svou tour v Budapešti a autobusem objíždějí různé unijní metropole. Mezinárodní posádka, jejíž součástí je i několik Čechů, má jasný vzkaz pro evropské politiky: "Opusťme myšlenku plného členství Turecka v Unii!"

Do Evropského parlamentu přivezou kopie doposud posbíraných podpisů Evropanů, kteří vidí problém stejně. Tuto petici proti vstupu Turecka už podpořilo na 25 tisíc lidí.

Během zítřejší demonstrace pak také posádka vypustí desítky balónků s různými hesly. Právě balónky totiž podle organizátorů symbolizují křehkou povahu Evropské unie - pokud se nafoukne příliš, tak praskne.

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme